Facebook Twitter RSS

Realitná poradňa

Predávate, kupujete alebo prenajímate nehnutelnosť a potrebujete odbornú pomoc? Stačí ak vyplníte formulár nižšie a napíšete nám Vašu otázku do našej poradne. Odpovedať Vám budú realitní profesionáli.

Potrebujete poradiť?

<< Naspäť

Predaj 3-izbového bytu.

Kategória: Realitná poradňa | Dátum odpovede: 21.09.2013

Dobrý deň, potrebujem pomôcť s predajom bytu. Chcem sa spýtať, čo všetko mám spraviť preto, aby sme čím skôr predali byt. Máme 3izbový byt o rozlohe 84m2 po kompletnej rekonštrukcii, vyvýšené prízemie, Čermáň. Máme ho už 3 mesiace v realitke a stále nič, cena je 65000€. Myslíte, že cena hrá rolu,alebo niečo iné? Ďakujem

Regionálne Reality WWW E-MAIL

Odpoveď:

Dobrý deň,

z Vašej otázky vyplýva, že predaj realizujete prostredníctvom realitnej kancelárie. Každá kvalitná a seriózna realitná kancelária by Vás mala priebežne informovať o stave realitného trhu, navrhnúť Vám reálnu predajnú trhovú cenu a odporučiť Vám ďalší postup tak, aby viedol k úspešnému realizovaniu predaja.

Neuvádzate, či máte s realitnou kanceláriou podpísanú výhradnú alebo nevýhradnú zmluvu a či záujemcovia chodia na obhliadky a ako reagujú. V prvom rade by som Vám odporučil kontaktovať makléra s ktorým máte uzatvorenú zmluvu, aby Vám podal informácie o záujemcoch a ich reakciách na Vašu ponuku.

Pokiaľ Váš maklér s Vami nekomunikuje, odporúčam, ak je to možné, rozviazať s ním zmluvu a vybrať si inú, kvalitnú realitnú kanceláriu, ktorá sa ujme profesionálne Vašej nehnuteľnosti.

Z opisu ktorý uvádzate, nám predbežne vychádzajú:

Pozitíva:

+ lokalita
+ kompletná rekonštrukcia

Negatíva:

- vyvýšené prízemie
- cena *

* berte prosím orientačne, nakoľko sme byt nevideli a možno po osobnej obhliadke vzhľadom na rekonštrukciu, môže byť kľudne adekvátna

Vo Vašej otázke sa pýtate, akú úlohu hrá cena? Samozrejme správne nastavenie ceny hrá vždy veľmi dôležitú úlohu a má samozrejme vplyv aj na dĺžku doby, za ktorú sa nakoniec byt predá, ale to by už mal zhodnotiť skúsený maklér pri osobnej obhliadke.

Prajeme Vám úspešný predaj.

Regionálne RealityReality Slovensko - Nehnuteľnosti v jednotlivých okresoch

Reality
Bratislavský
kraj

Reality
Trnavský
kraj

Reality
Trenčiansky
kraj

Reality
Nitriansky
kraj

Reality
Žilinský
kraj

Reality
Banskobystrický
kraj

Reality
Prešovský
kraj


↑ Hore